بعد از پرداختن به اصول اولیه ی  Vray برای نور پردازی در اسکچاپ من قصد دارم که با توضیح دادن و نمایش تنضیمات مختلف برای بافت ها و مصالح Vray قدمی به جلو بردارم….

باید اعتراف کنم که این قسمت برای ایجاد و مسلط شدن در رندر های Vray سخت ترین بخش است. من خود بسیار روش صحیح و خطا را آزموده ام و همیشه حس کرده ام که به دیگر بخش های آموزش هم محتاج شده ام. بیشتر این تکنیک ها  که مربوط به بحث Vray برای رندر گیری اسکچاپ است را از یکی از کاملترین بلاگ ها فرا گرفته ام ،منابع Vray اسکچاپ به وسیله ی Nomeradona، به یاد داشته باشید که مصالح هنگامی بهترین عملکرد را دارند که نورپردازی به صورت مناسبی صورت پذیرفته باشد.- یک تابش نور  مناسب می تواند راز یک رندر گیری عالی باشد.

 

اگر توانسته باشید متوجه شوید من تصمیم گرفتم که فضای داخلی را با بافت های غنی کار کنم. من می توانستم با دیوار ها و سطوح ساده کار کنم اما برای استفاده از همه ی گزینه ها و لایه هایی که Vray در بر دارد، من با آجر، چوب، قالیچه و … کار کردم. با توجه به چیزی که گفته شد من باید در این قسمت 5 چیز را توضیح دهم:

  1. لایه ی شکست
  2. لایه ی انعکاس
  3. نقشه ی برآمدگی
  4. نقشه ی جابجایی
  5. مصالح دو وجهی Vray

(به یاد آورید که در قسمت اول راجع به لایه ی تابنده صحبت کردیم)

اکنون به سراغ شرح قسمت دوم می رویم

وی ری اسکچاپ

وی ری اسکچاپ

وی ری اسکچاپ

وی ری اسکچاپ

آموزش ساخت متریال اسکچاپ

آموزش ساخت متریال اسکچاپ

اینجا مثال های بیشتری از سطح های دارای برآمدگی را می بینید. آیا متوجه این نکته شده اید که من تقریباً به همه ی مصالح لایه های انعکاس افزودم؟

آموزش ساخت متریال اسکچاپ

آموزش ساخت متریال اسکچاپ

متریال وی ری اسکچاپ

متریال وی ری اسکچاپ

متریال وی ری اسکچاپ

متریال وی ری اسکچاپ

 

فکر می کنم که کار به انجام رسیده است. ما همه ی سطح ها را پوشانده ایم و من آرزو می کنم که جزء به جزء آن برای شما مفید باشد.

اکنون ممکن است بعضی در این مرحله کار را متوقف کنند اما کسی که مرا می شناسد می داند که ملکه ی فتوشاپ هستم  (آه از این لقب افتخار آمیزم) من متوقف نمی شوم تا آن که با فتوشاپ کار کنم و این دقیقاً کاریست که قصد انجام آن را دارم. هرچند برای رندر های Vray تنها به مقدار کمی اصلاح بسنده می کنم- بعضی level ها، curve ها و overlay ها. شما می توانید در این مورد با من در قسمت سوم: پردازش نهایی همراه باشید.

این مطلب به طور اختصاصی از سایت http://maricardedios.com برای سایت اسکچاپر توسط عرفان نصر ترجمه شده است.